מן העיתונות

העיתונות מפרגנת...

עיתון לאישה - 18/01/2021

נאומים וברכות

מעריב - יום א' - 17/05/2020

צריך להחזיר את הגאווה לכובע הכחול-לבן – מאת: חני פאר

ידיעות אחרונות, מוסף ממון, 20.11.2014

תגידו מברוק לכותבת הנאומים חני פאר שמציינת השבוע את הנאום ה- 4,000 שכתבה במהלך 14 שנותיה במקצוע. בין לקוחותיה נמנים שרי ממשלה, ראשי ערים, ח"כים, מנכ"לים, וגם כאלו שחוגגים ימי הולדת או פורשים מהעבודה ורוצים נאום משויף.

זמנים מודרניים, ידיעות אחרונות הרגע שבו 12.9.2012

"עד לפני 12 שנים הספקתי להתנסות בכמה תחומי עיסוק: לימדתי היסטוריה, למדתי לימודי ארץ ישראל, התנסיתי בשיווק, שלחתי את ידי בהפקות אירועים, ותמיד, כתחביב, כתבתי ברכות לאירועים לבקשת חברים. ואז, לפני 12 שנים, בדיוק כשכבר הפנמתי שלא נברא המקצוע עבורי, הגיע הטלפון המי יודע כמה בסדרת ' תעשי לי טובה ותכתבי לי נאום לאירוע, שיהיה אישי, נוגע ואיזה ציטוט קטן, נו, את יודעת'. בדיעבד השיחה הזו התבררה כמכוננת. היא הגיעה בתזמון מושלם עם החיפוש העצמי. בעלי: "אולי תעשי טובה לחשבון הבנק ותהפכי את הכתיבה לעסק?"……. הסבתי את החדר הקטן בבית ממחסן לחדר עבודה….. וכל השאר- היסטוריה.

לאישה" 06/08/07 חני פאר - טקסט לכל אירוע

חני פאר מתפרנסת כבר כמה שנים מכתיבת טקסטים ל-18(!) סוגים שונים של אירועים חגיגיים. לא רק דרשות בר מצווה או נאומי פוליטיקאים, אלא גם ברכות שמקריאים תלמידים מצטיינים במסיבות סיום בתיכון או דברי פרידה שנאמרים בחגיגות פרישה של מנכ"לים בכירים. "במהלך השנים הספקתי לסגנן הרבה מאוד ברכות למסיבות של ימי נישואים, אבל גם מילים שנאמרו בחגיגות סודיות של זוגות אוהבים שנשואים לאחרים". מדי בוקר היא מתיישבת בחדרון קטנטן בביתה שבראשון לציון, כשמפת כדור הארץ פרושה על הקיר מולה, ומתחברת לעולם בעזרת אתר האינטרנט והטלפון. מצידה האחד ניצבים הפקס ומקלדת המחשב, ומהצד השני עומד מכשיר חיוב כרטיס האשראי, וזה, פחות או יותר, כל "המפעל " שלה…

"מעריב" 20/05/05 ברכה פרטית בתפירה עילית

מאז שחני פאר (שהיא הרבה מאוד מורה במיל') זוכרת את עצמה, תמיד, כל החברים, המכרים והמודעים שלה היו מבקשים ממנה "שתכתוב כמה מילים" לאירוע שלהם, וחני כתבה להם. למה לא. בהרבה ואהבה היא חיברה להם נאומים, ברכות, ודרשות לבר/ת מצווה, ימי הולדת, חתונות, גיוסים, פרישות. בפרוזה במקאמה (שזה סיפור בחרוזים), בשיר (שזה אותו דבר רק בשורות יותר קצרות…), בקריצה, בהומור ובהרבה רגש.

וככה, מכיוון הדברים האלה שהיא כתבה תמיד נתנו לאירועים את ה"אקסטרה",בעידוד מעריציה היא הפכה את התחביב למקצוע. וכך יצא שכבר הרבה שנים היא כותבת לכוווולם. אנשים מעבירים את הטלפון שלה מאחד לשני כמו שמעבירים אוצר וחוזרים אליה שוב ושוב, עם כל אירוע במשפחתם.

"ידיעות אחרונות" 06/04/01 אודטה- שידור חוזר

חני פאר, הגאונה שכותבת דרשות, נאומים, מקאמות ושירים (מצחיקים ומרגשים עד דמעות) לכל מיני אירועים משפחתיים שנחרתים בגלל זה לנצח. טל'- 03-9651737 03-9651737

"ידיעות אחרונות" 17/11/00 דרשות לכל דורש

חני פאר מראשון לציון היא מורה בת 38, שהחליפה עיסוק. לפני כשנה היא החליטה להפוך תחביב למקצוע, מאז היא כותבת (תמורת 350 שקל + מע"מ) דרשות, ברכות ונאומים לכל דורש. עיקר העבודה שלה מתרכזת בדרשות לבר/בת מצוות, ימי הולדת וחתונות כסף וזהב. אבל היא כותבת גם לאירועים מורכבים יותר כמו "חיים שכאלה", ואפילו שימוש במקורות (רק שאלה, בדרך הטבע, יקרות יותר). הכול בהתאמה אישית ובחריזה, עם קריצה והמון רגש, שנוגע בנבכי נפשם של הקורא והמאזינים. הבעיה היא אנשים באופן טבעי- לא אוהבים לספר שלא הם כתבו את הדרשה שהם או ילדיהם מקריאים, וכך לא מעבירים את השם שלה הלאה. איזו שטות!

"גלובס" 29-30/05/2000 חיים (ומוות) ביד הלשון

לחני פאר, בת 38, מורה לשעבר מראשל"צ, מקצוע בלתי שיגרתי: היא כותבת ברכות,דברי פתיחה ונאומים עפ"י הזמנה, באופן שייראו אישיים וכאילו נכתבו ע"י הנואמים עצמם. למי זה טוב? לכל מי שצריך לשאת דברים באירוע כלשהו, מקצועי או אישי, י לו הרבה מה לומר אולם אין לו מושג איך עושים זאת.
חני פאר:"אני משתדלת לכתוב את הדברים עם קריצה והומור, משהו בגובה העיניים,שמעלה חיוך על פני האורחים ומותיר מקום למחשבה". המחיר – 350 שקל לנאום, בתוספת מע"מ.

"לאישה" 22/05/00 מתחביב למקצוע

חני פאר כותבת נאומים לאירועים משפחתיים, בחרוזים או בפרוזה. כאשר אני פוגשת מורות שפרשו מהמערכת בגיל שחיקה ועייפות החומר, אני רוצה לדעת מה המקצוע החלופי שהן בוחרות למען הנשמה והפרנסה. חני פאר, בת 38, שהיתה מורה להיסטוריה ולאזרחות בחטיבת הביניים, בוגרת מדעי המדינה, שיתפה אותי: "זה התחיל באיש ציבור, שמטעמים של צנעת הפרט לא אנקוב בשמו. האיש מרבה להופיע בציבור, וכידידה טובה נהגתי להכין לו נאומים רבים, וכל שכרי הייתה הידיעה שאנשים שומעים אותו ומתפעלים מנאומיו. החלטתי שבמקום לעשות טובה לחבר, אני הופכת את זה למקצוע". חני פאר החליטה שאם אנשים משקיעים המון כסף באירועים משפחתיים- בהפקה, בתאורה, במוזיקה, בפרחים, בתפריט- הגיע הזמן להשקיע כסף קטן בנאום של חתן בר המצווה, חתן יום הולדת חמישים וחתן כלה של חתונת הכסף. "אין ערך להסעדה טובה בלי החלק המילולי של בעל השמחה מול הקהל", היא אומרת. " פתחתי אתר באינטרנט, וגם התקשרתי לכל אולמות האירועים המובילים והצעתי את שירותי הטובים. אני מציעה את עצמי בחרוזים או בפרוזה. היתה התלהבות, וההיענות הפתיעה גם אותי. אני כותבת בקצב של 4 אירועים לשבוע ולא מגזימה במחיר, דורשת 350 שקל פלוס מע"מ". כדי הנאום יהיה אישי ויבטא את החיים הקטנים של בעליו, בעל השמחה ממלא שאלון שחיברה חני המכיל פרטים על זיכרונות, טיולים, חלומות ותחביבים. "אני משתדלת לכתוב נאומים עם קריצה, הומור, משהו בגובה העיניים, את האקדמיה ללשון אני משאירה מחוץ לתמונה. פונים אליי גם חוגים דתיים. לאחר שאני גומרת את היצירה קורה לי שאני קוראת את המוצר בטלפון והאנשים שהזמינו אותו פשוט בוכים. אני קולעת לנבכיהם, לפינות הקטנת של הרגש. דמעות ההתרגשות והצחוק שמדווחים לי לאחר המסיבה הם הסיפוק המקצועי שלי. היום אני רואה את עצמי כאישה שעובדת מהבית. אישה שיצרה לעצמה מודל משלה לפרנסה עם ריגוש. המקצוע החדש שלי פרץ מעצמו". חני פאר היא רק דוגמא אחת מוצלחת, המעידה שכל אחת מאיתנו יכולה למצוא לה מקצוע מספק ומפרנס בעזרת דמיון, תעוזה, וחשיבה יצירתית. ואני עצמי מקנאה גם באנשים שמסוגלים לעבוד מהבית. אני לא יודעת למה, אבל אותי זה מדכא. אני צריכה להתלבש,להתבשם ולצאת כדי להרגיש שאני אישה עובדת. אבל זו בעיה שלי ולא שלה.